سیستم های فیلتراسیون درطیف وسیعی از صنایع مختلف همچون حمل و نقل، نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع پلیمری و شیمیایی، تصفبه آب، صنایع انرژی های تجدیدپذیر، فلزات، خودروساری، صنایع غذایی، صنایع الکترونیک و بسیاری صنایع دیگر کاربرد دارد.
تقریباً هر کسب و کار، مؤسسه یا صنعتی از فیلتراسیون به عنوان بخشی از عملیات خود استفاده می کند.
فیلتراسیون موثر برای حفظ کیفیت محصول، طول عمر تجهیزات و راندمان عملیاتی کلی ضروری است.
به دلیل طیف وسیعی از کاربردها، فیلتراسیون یک مرحله مهم در بسیاری از فرآیندهای صنعتی است. همانطور که می توانید تصور کنید، بدون سیستم های فیلتراسیون مناسب، همه چیز می تواند به سرعت خراب شود. به همین دلیل است که آرنا افق خاورمیانه وظیفه خود را تامین سیستم‌های فیلتراسیون با کیفیت بالا و قابل اعتماد می‌داند زیرا اهمیت داشتن تجهیزات تصفیه مناسب برای کمک به عملیات در صنعت شما را درک می‌کنیم.

توربین های گازی و بخار

در بسیاری از نیروگاه ها، توربین های گازی و بخار، به عنوان یک عامل مهم در روند تولید، محسوب می شود.
این توربین ها همچنین در صنایع دریایی، در داخل و خارج از ساحل، کاربرد دارند.
روغن های توربین وظیفه روانکاری هیدرودینامیکی یاتاقان ها، روانکاری و جلوگیری از اصطکاک دنده ها، خنک کاری توربین، محافظت توربین در مقابل خوردگی و زنگ زدگی و همچنین وظیفه انتقال قدرت در چرخ های کنترل و ایمنی را بر عهده دارند.
نصب سیستم‌های فیلتراسیون آرنا افق خاورمیانه در این توربین ها و تصفیه مداوم روغن، کاهش قابل توجهی در هزینه های عملیاتی و بهبود محیط زیست را نتیجه می دهد.

این سیستم ها در افزایش عمر سیالات هیدرولیک و روان کننده ها و کاهش چرخه های تعمیر و نگهداری و متعاقبا افزایش زمان کار و صرفه جویی در مصرف سیالات، نقش تعیین کننده دارند.

توربوکمپرسورها و توربوژنراتورها

توربوکمپرسورها و توربوژنراتورها در صنایع مختلفی از جمله فولاد، پالایشگاه ها، پتروشیمی، ایستگاه های انتقال گاز و غیره کاربرد دارند.
کاربری اصلی این توربین ها جهت تامین انرژی مورد نیاز کارخانه ها و مناطق خاص است.
توربوکمپرسورها و توربوژنراتورها در واقع یک نیروگاه تولید برق هستند که با موتور بخار، اکثریت برق جهان را تامین می کنند.
سیال هیدرولیک مورد استفاده در این توربین ها در پرس های سنگین تحت فشارهای بسیار بالا و دمای ناشی از آن قرار دارد. ضمن اینکه انفجارهای کوچک نیز باعث تحلیل رفتن سیال هیدرولیک و ایجاد رسوبات وارنیش می شود که دریچه ها را مسدود می کند.
استفاده از یک سیستم فیلتراسیون مناسب برای سوخت در مخزن ذخیره، آلودگی سیال را تا 99.8 درصد کاهش می دهد، به این معنی که توربین ها برای مدت طولانی تری بدون خرابی به دلیل آلودگی سوخت کار می کنند.
سیستم های تصفیه روغن آرنا افق خاورمیانه یکی از تکنولوژی های مدرن و کارآمد است که با سیستم حذف وارنیش در دمای عملیاتی یک راه حل سودمند در جهت عملکرد بهتر توربین ها ارائه می دهد.

توربو اکسپندرها

توربواکسپندر یا توربین انبساطی، یک توربین گریز از مرکز یا جریان محوری است که از طریق آن یک گاز فشار بالا برای تولید نیرو جهت راندن کمپرسور یا ژنراتور تولید می‌شود.
توربواکسپندرها به عنوان عامل تولید تبرید در فرایندهای صنعتی مانند استخراج اتان و گازهای طبیعی مایع استفاده می‌شود. همچنین از توربواکسپندرها در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز برای تولید برق نیز استفاده می‌شود.
همانطور که پیشتر عنوان شد، بیشتر ماشین های صنعتی امروزی برای انتقال حرکت و نیرو از سیالات هیدرولیک استفاده می کنند. این سیالات در سطوح آلوده و گرد وغبار کارخانه ها، دچار آلودگی و تخریب می شوند که باعث کاهش راندمان عملیاتی و سایش زودرس و خرابی دستگاه می شود.
با استفاده از سیستم فیلتراسیون آرنا افق خاورمیانه توانستیم آلودگی روغن را تا 99.5 درصد کاهش داده و از خرابی ناشی از وارنیش جلوگیری کرده و عمر روان کننده را به میزان قابل توجهی افزایش بدهیم.

توربین های بادی

سیستم توربین های بادی به عنوان بخش مهمی از تولید انرژی امروزی، قابلیت دسترسی آسانی جهت تعمیر و نگهداری منظم ندارند. بنابراین نصب یک سیستم فیلتراسیون برای تمیز کردن و حفظ روغن های گیربکس و هیدرولیک در سر توربین، جهت افزایش عمر سیال و کاهش نیازهای تعمیر و نگهداری ضروری است.
سیستم‌های آفلاین تصفیه روغن آرنا افق خاورمیانه کاهش سطح وارنیش روغن را حتی بسیار کارآمدتر از حد استاندارهای ISO4406 انجام می دهد و در نتیجه عمر سیال را افزایش و میزان خرابی را به سطوح بسیار پایین کاهش می‌دهد.